Poslední výstava před rekonstrukcí: Eduard Ovčáček v GVUO

Galerie výtvarného umění v Ostravě se bude od července do října rozsáhle rekonstruovat.

Eduard Ovčáček: Minimal Blues. Zdroj:umeleckabeseda.cz

Ještě, než se však její dveře zavřou, máte možnost zhlédnout poslední výstav(ičk)u, která trvá do 30. června, čili do konce příštího týdne. Autorem je oceňovaný umělec a pedagog Eduard Ovčáček, jenž v současnosti působí na půdě Fakulty umění Ostravské univerzity.

Výstava opravdu zaujme vaše smysly, konkrétně tedy zrak, neboť odkazuje na op artovou tradici opakujících se geometrických motivů. Leckdy se přistihnete při tom, jak se vám točí hlava a v pulsujících se tvarech se ztrácíte. Díky agresivním barevným kontrastům či efektům, které mají potenciál vám pořádně vymlet se žaludkem, to není nic pro slabé a citlivé povahy – jedná se o jakýsi kolotoč, či chcete-li centrifugu se zrakem, kdo se však obrní, může si užít elegantní tvarové skladby typu Minimal Blues, kterou vidíte nahoře, nebo velmi zajímavé propalované koláže, které vás zase vezmou zpátky do pravěkých dob. 
(A kromě toho – čí osmdesátiletý dědeček se může chlubit tím, že umí na počítači vytvářet halucinogenní digitální kompozice?)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s