Jedna barva na každý měsíc. "Pixelový" kalendář na rok 2013

Eddie Opara a Brankica Harvey z designového studia Pentagram v New Yorku navrhli kalendář na letošní rok, který se zakládá na speciálních čipech společnosti Pantone. Každému měsíci přiřadili jednu barvu. Kalendář je k dostání na stěnu i jako zápisník.

Pentagram: Pantone 2013 Calendar. Zdroj: new.pentagram.com

Pantone je vlivná společnost, o níž se všude dočtete, že se nejvíce proslavila svým Pantone Matching System (PMS) – barevným prostorem, který umožňuje designerům a tiskařům specifikovat a množit různé konkrétní barevné odstíny.

Barva pro leden je nebeská modrá – Sky Blue  (7688 C).
Kalendář Pentagramu umisťuje PMS čipy do nového kontextu – stávají se součástí “pixelových” obrázků, které mají být pro ten daný měsíc symbolické. Např. na únor společnost navrhla rty, na duben gumáky, a podobně. “Pixely” obrázků se podobají čipům, přičemž jejich barvy jsou definovány jako konkrétní PMS čísla.

V zápisníkové verzi kalendáře se obrázky s tím, jak postupuje daný měsíc, přibližují a stávají se tak čím dál víc abstraktními.

Pantone se také proslavila “předpovídáním” oficiálních barev na celý rok. Barva letošního roku je údajně smaragdová (Emerald 17-5641). Že by symbol pro optimismus?
Pantone: Emerald 17-5641. Zdroj: pantone.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s