Nábytek v šuplíku. Několik designových nápadů, jak ušetřit prostor

Znáte to, ne vždycky se člověku poštěstí se zabydlet v luxusním několika patrovém bytě či přímo ve vlastním domě. Vlastně se to nepoštěstí téměř nikomu z nás, zvláště z řad chudých studentů. Životní prostor se zmenšuje a ke slovu přichází vynalézavost. Chcete inspiraci? Máte ji mít…

P. S. Tučné bankovní konto výhodou.

Vysunovací jídelní souprava od Alno. Zdroj: home-designing.com


Skvělý nápad, ale ty dvě sklenky vína, noviny a talíř je určitě to jediné, co ten stůl unese, nemluvě o židlích, říkáte si. Nenechte se ovšem mýlit. Konstrukce tohoto vysunovacího nábytku je naopak velice pevná a židle unesou až 100 kg. Po jídle uděláte pouze to, že všechno zasunete zpátky do komody. O čistém, vyváženém designu zmíněné soupravy se snad ani nemusím příliš zmiňovat.
Tower Kitchen od Phillippa Starcka pro Warendorf

Když už jsme začali v těch kuchyních, můžeme v nich i chvíli zůstat. Kuchyně ve věži, jak by se dal přeložit tento – bohužel – velice drahý kousek, který navrhl Phillippe Starck pro švýcarskou firmu Warendorf, jsou ve skutečnosti dvě vysoké věže, z nichž každá zabírá pouhý jeden metr čtvereční podlahy. Zato v nich však naleznete ledničku s mrazákem, úložné prostory pro nádobí, troubu, mikrovlnku a myčku zároveň. Tomu se říká minimalismus v prostoru!

Interiér od m-dept

Schody mají potenciál, o němž ještě nevíte. Kupříkladu se do nich dá zabudovat zasouvací postel.

Postel, která se dá spouštět ze stropu od BedUp

Nemáte schod? Nevadí. Pohodlná postel se dá schovat i jinam. Pařížské studio BedUp pro tento účel využilo strop. Z něho spustíte každý večer složitelnou konstrukci a pak už si jen necháte něco hezkého zdát. Pověstný život na vysoké noze si lze vyložit různými způsoby – někdy velice doslova.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s